Ginekologia Plastyczna

Ginekologia estetyczna i ginekologia plastyczna stosowane są przede wszystkim w celu poprawy funkcjonowania kobiecych miejsc intymnych. Te dziedziny medycyny zajmują się leczeniem defektów anatomii, które znacząco utrudniają kobiecie codzienne funkcjonowanie, powodując dyskomfort, a nawet ból, przyczyniają się do powstawania różnych infekcji i sprawią, że pacjentka ma kompleksy i nie może w pełni cieszyć się swoim życiem seksualnym. Choć stosuje się je w podobnych celach, to jednak wykorzystywane są w różnych przypadkach.

Ginekologia plastyczna najczęściej wkracza tam, gdzie możliwości ginekologii estetycznej w postaci małoinwazyjnych zabiegów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii (np. laseroterapii, RF, czy HIFU) lub zabiegów z użyciem preparatów terapeutycznych (np. osocze czy fibryna bogatopłytkowa) okazują się mieć niewystarczające, za słabe działanie lub też gdy w ogóle nie mają zastosowania i należy wybrać inny sposób leczenia.

Operacje ginekologii plastycznej są zabiegami chirurgicznymi w obrębie narządu rodnego. Są to więc takie formy terapeutyczne, które polegają na nacinaniu, formowaniu i zszywaniu tkanki. Mimo większej inwazyjności zabiegi ginekologii plastycznej również cieszą się wśród pacjentek bardzo dużą popularnością.

Przykładowe zabiegi:

  • Labioplastyka (pomniejszanie) warg sromowych mniejszych
  • Labioplastyka (pomniejszanie) warg sromowych większych
  • Plastyka pochwy (lifting pochwy)
  • Plastyka poporodowych uszkodzeń krocza (korekta blizn po nacięciu krocza
  • Plastyka napletka łechtaczki (hoodoplastyka)
  • Odtworzenie błony dziewiczej (hymenoplastyka)
  • Hymenocenteza (nacinanie/wycinanie błony dziewiczej)

Lista zabiegów może dodatkowo zawierać inne czynności, w zależności od problemów i potrzeb pacjentek.

TOP