Menopauza. Twój nowy rozdział kobiecości.

Menopauza nie jest chorobą, lecz nowym rozdziałem kobiecości. Wciąż jednak pokutują liczne stereotypy, które istotnie wpływają na sposób jej postrzegania. Kluczową kwestią we współczesnym podejściu do seksualności kobiety na różnych etapach jej życia jest zrozumienie istoty satysfakcji seksualnej, która może mieć wymiar bardziej emocjonalny niż fizyczny. Kompleksowe podejście do seksualności kobiety staje się szczególnie trudne w okresie okołomenopauzalnym.

PROBLEM

W okresie menopauzy narządy intymne kobiet ulegają procesom starzenia, związanym ze spadkiem poziomu estrogenu. Nawet 50% kobiet po menopauzie skarży się na typowe objawy atrofii narządów płciowych, takich jak: suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego, podrażnienia objawiające się swędzeniem i pieczeniem czy wysiłkowe nietrzymanie moczu.


ROZWIĄZANIE

Niezwykle subtelny, precyzyjny i nieinwazyjny zabieg Sectum RF zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej. Kontrolowana energia fal radiowych dostarczana jest do kanału pochwy oraz obszaru jej wejścia, powoduje „ogrzanie” tkanek. Na skutek tego dochodzi do obkurczania się kolagenu w tkance, błona śluzowa pochwy staje się bardziej napięta i elastyczna. Proces ten powoduje zmniejszenie jej wiotkości oraz niweluje skutki zespołu rozluźnienia pochwy.

PRZEBIEG ZABIEGU

Do zabiegu kwalifikuje pacjentkę lekarz oraz wynik aktualnego badania cytologicznego. Zabieg Sectum RF wykonywany jest przy pomocy specjalnej jednorazowej głowicy  którą lekarz wprowadza do wnętrza pochwy. Energia fal radiowych działa bezpośrednio na jej ścianki, powoduje powstaniem nowych młodych komórek i gruczołów. Wpływa to na gruntowną przebudowę całej śluzówki pochwy. Zabieg zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji. Już tego samego dnia można wrócić do życia seksualnego.


EFEKTY


  • Odbudowa błony śluzowej.
  • Lepsze nawilżenie pochwy.
  • Zmniejszenie i poprawa elastyczności pochwy.
  • Redukcja problemu nietrzymania moczu.

Może Cię także zainteresować: