Menopauza. Twój nowy rozdział kobiecości.

Menopauza nie jest chorobą, lecz nowym rozdziałem kobiecości. Wciąż jednak pokutują liczne stereotypy, które istotnie wpływają na sposób jej postrzegania. Kompleksowe podejście do seksualności kobiety staje się szczególnie trudne w okresie okołomenopauzalnym. Ponieważ zmiany menopauzalne zachodzą stopniowo i często przez kilka lat, wiele kobiet ma problem z określeniem, czy na pewno już wystąpiła u nich menopauza. Dlatego niezwykle ważne są regularne wizyty i badania u ginekologa, który na podstawie objawów będzie w stanie postawić prawidłową diagnozę.
W okresie menopauzy narządy intymne kobiet ulegają procesom starzenia, związanym ze spadkiem poziomu estrogenu. Nawet 50% kobiet po menopauzie skarży się na typowe objawy atrofii narządów płciowych, takich jak: suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego, podrażnienia objawiające się swędzeniem i pieczeniem czy wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Ginekologia estetyczna Gabinet Ginekologiczny Jacek Urbaczka Skarżysko-Kamienna

Niezwykle subtelny, precyzyjny i nieinwazyjny zabieg Sectum RF zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej. Kontrolowana energia fal radiowych dostarczana jest do kanału pochwy oraz obszaru jej wejścia, powoduje „ogrzanie” tkanek. Na skutek tego dochodzi do obkurczania się kolagenu w tkance, błona śluzowa pochwy staje się bardziej napięta i elastyczna. Proces ten powoduje zmniejszenie jej wiotkości oraz niweluje skutki zespołu rozluźnienia pochwy. Sectum to zabieg pozwalający odmłodzić i poddać rewitalizacji srom oraz pochwę.
Do zabiegu kwalifikuje pacjentkę lekarz oraz wynik aktualnego badania cytologicznego. Zabieg Sectum RF wykonywany jest przy pomocy specjalnej jednorazowej głowicy  którą lekarz wprowadza do wnętrza pochwy. Energia fal radiowych działa bezpośrednio na jej ścianki, powoduje powstaniem nowych młodych komórek i gruczołów. Wpływa to na gruntowną przebudowę całej śluzówki pochwy. Zabieg zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji. Już tego samego dnia można wrócić do życia seksualnego.

Wskazania:

• potrzeba odbudowy błony śluzowej
• lepsze nawilżenie pochwy
• zmniejszenie i poprawa elastyczności pochwy
• redukcja problemu nietrzymania moczu

Przeciwskazania:

• niektóre choroby ginekologiczne, w tym nowotworowe
• stany zapalne
• nieuregulowana cukrzyca

Ważne!

• Zabieg nie jest bolesny. Odczuwalny jest jedynie minimalny dyskomfort.
• Zabieg nie wymaga hospitalizacji.

Nasza
lokalizacja

ul. Powstańców Warszawy 21
26-110 Skarżysko-Kamienna

zaledwie 25 min. od miasta Kielce
przy zjeździe z trasy Warszawa - Kraków

Godziny pracy
gabinetu i rejestracji

Poniedziałek 16.00 - 19.00
Wtorek nieczynne
Środa 16.00 - 19.00
Czwartek nieczynne
Piątek 16.00 - 19.00