Nietrzymanie moczu. Czuj się komfortowo w każdym wieku.

Nietrzymanie moczu. Nie wstydź się – to problem powszechny. Mamy na to sposób

Problem nietrzymania moczu może pojawić się na każdym etapie życia kobiety, jednak najczęściej dotyczy kobiet dojrzałych. Jest to problem na tyle wstydliwy, że często pomijany milczeniem. Szacuje się, że 1 na 4 kobiety cierpi, cierpiała lub będzie cierpieć z powodu nietrzymania moczu. Można go więc nazwać problemem powszechnym.

Wyróżnia się trzy rodzaje tego problemu. Najczęściej spotykanym jest naglące nietrzymanie moczu. W tym przypadku kobieta odczuwa nagłą, niepohamowaną potrzebę oddania moczu. Wysiłkowe nietrzymanie moczu objawia się poprzez „popuszczanie” moczu w rezultacie kichnięcia, kaszlnięcia lub wysiłku fizycznego związanego ze zwiększeniem tzw. tłoczni brzusznej. Mieszane nietrzymanie moczu łączy w sobie profil objawowy obu powyższych postaci NM.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu Gabinet Ginekologiczny Jacek Urbaczka Skarżysko-Kamienna

Leczenie tej dolegliwości przy pomocy Sectum RF jest bezbolesne, nie wymaga znieczulenia, jest nieinwazyjne i nie wymaga hospitalizacji. Polega ono na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu jej ścianek, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Zazwyczaj wystarcza wykonanie serii 3 zabiegów, aby złagodzić lub usunąć lekkie lub średnio nasilone wysiłkowe nietrzymanie moczu. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po w zależności od potrzeb po okresie 1-5 lat.


Do zabiegu kwalifikuje pacjentkę lekarz oraz wynik aktualnego badania cytologicznego. Zabieg Sectum RF wykonywany jest przy pomocy specjalnej jednorazowej głowicy, którą lekarz wprowadza do wnętrza pochwy. Fala radiowa działa bezpośrednio na jej ścianki, powodując powstanie nowych młodych komórek i gruczołów. Wpływa to na gruntowną przebudowę całej śluzówki pochwy. Zabieg zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji.


Dzięki zabiegom Sectum RF, które leczą nietrzymanie moczu, kobiety odzyskują komfort zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym, a ich życia nie ogranicza już ten krępujący problem. Kobiety odzyskują pewność siebie, co pozytywnie wpływa również na ich kontakty intymne.

Wskazania:

• znaczny, niekontrolowany wyciecz moczy podczas wysiłku,
• naglące nietrzymanie moczu,
• mieszane nietrzymanie moczu,
• pieczenie, ból podczas mikcji, nadmierne parcie na pęcherz.

Przeciwwskazania:

• niektóre choroby ginekologiczne, w tym nowotworowe,
• stany zapalne,
• ciąża, połóg oraz karmienie piersią,
• nieuregulowana cukrzyca.

Ważne!

• Laserowe leczenie nietrzymania moczu we wczesnej fazie daje możliwość całkowitego wyleczenia choroby.
• Laserowe leczenie nietrzymania moczu w Polsce można wykonać jedynie prywatnie.
• Zabieg nie wymaga hospitalizacji.

Nasza
lokalizacja

ul. Powstańców Warszawy 21
26-110 Skarżysko-Kamienna

zaledwie 25 min. od miasta Kielce
przy zjeździe z trasy Warszawa - Kraków

Godziny pracy
gabinetu i rejestracji

Poniedziałek 16.00 - 19.00
Wtorek nieczynne
Środa 16.00 - 19.00
Czwartek nieczynne
Piątek 16.00 - 19.00